تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum              

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > کامپیوتر و فناوری اطلاعات > كامپيوتر و اینترنت
ثبت نام آموزش کار با هم میهن بازی آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-23-2007   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Ramin_IQ's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض مطالب و مسائل كنكور كارشناسي ارشد كامپيوتر ( گرايش هاي مهندسي و It )

مطالب و مسائل كنكور كارشناسي ارشد كامپيوتر ( گرايش هاي مهندسي و It )
با عرض سلام خدمت همه دوستان گل خودم و مخصوصاً دانشجواي گل رشته كامپيوتر

بعد از اين كه در تالار "كنكور جامع مهندسي كامپيوتر(كارداني به كارشناسي)" به بررسي كنكور كارداني به كارشناسي رشته كامپيوتر و مسايل مربوط به آن از قبيل پرسش و پاسخ در زمينه درسي و كنكوري ، ارائه سؤالات و كليدهاي كنكورهاي مختلف سال هاي اخير رشته كامپيوتر ، ارائه راه كارهاي مناسب براي استفاده بهينه از زمان و مسايل مختلف مرتبط با اين كنكور پرداختيم و با استقبال چشمگير دوستان مواجه شديم با كمك فكري تعدادي از دوستان به اين نتيجه رسيديم كه در زمينه كارشناسي ارشد نيز اين روال را دنبال كنيم .

اين تالار براي دانشجوها و داوطلب هايي هست كه خودشون رو براي كنكور كارشناسي ارشد يكي از گرايشهاي كامپيوتر( گرايش هاي 3گانه مهندسي يا گرايش هاي 6گانه IT ) آماده مي كنند و سعي ميشه در آن تا جاي ممكن اطلاعات مورد نياز از قبيل سؤالات كنكورها و كليدهاي مربوطه ، اطلاعات مربوط به مراكز و ظرفيت ها و نحوه گزينش آن ها ، منابع مورد استفاده در كنكور ارشد ، بررسي شرايط قبولي و ارائه نمونه كارنامه هاي قبولي و ........ قرار داده بشه .
اين نكته رو نبايد فراموش كنيم كه براي رشد چنين مجموعه نسبتاً كاملي نيازمند كمك و همياري همه عزيزاني كه در اين زمينه قادر به همكاري مي باشند ، هستيم .

پيشاپيش از همه دوستاني كه در اين زمينه چه با قرار دادن اطلاعات مربوطه و چه با استقبال و حضور خودشون فعاليت مي كنند تشكر و قدرداني مي كنم .

ويرايش توسط Ramin_IQ : 01-23-2007 در ساعت 03:48 AM
Ramin_IQ آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-23-2007   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

آرزو's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مطالب و مسائل كنكور كارشناسي ارشد كامپيوتر ( گرايش هاي مهندسي و It )

آقای رامین ایده خیلی خوبیه
بهتر نیست درباره ی گرایشهای ارشد کمی توضیح بدهید
آرزو آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-24-2007   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Ramin_IQ's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مطالب و مسائل كنكور كارشناسي ارشد كامپيوتر ( گرايش هاي مهندسي و It )

گرايش هاي رشته مهندسي كامپيوتر :
1- نرم افزار كامپيوتر
2- معماري كامپيوتر
3- هوش مصنوعي

گرايش هاي رشته مهندسي بناوري اطلاعات :
1- مهندسي فناوري اطلاعات
2- تجارت الكترونيكي
3- مديريت سيستم هاي اطلاعاتي
4- امنيت اطلاعات
5- شبكه هاي كامپيوتري
6- سيستم هاي چندرسانه اي

در مجموع 9 گرايش اصلي هست كه دانشجواي كامپيوتر براي ادامه راهشون براي كارشناسي ارشد ميتونن انتخاب كنن و نياز به خوندن درس اضافي و خارج از قاعده نداره ، اما ميشه گرايش هاي ديگه رو هم خوند كه يه چند تا درس رو خود دانشجو بايد جدا بخونه كه ديگه اونا مورد بحث ما نيست و واردش نميشيم .
به اميد اينكه همتون رو در مدارج بالاتر ببينيم
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-24-2007   #4 (لینک نوشته)
رهگذر

maisam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با سلام
با توجه با اینکه بنده نیز به دنبال ادامه تحصیل و سرمایه گذاری روی کارشناسی ارشد می باشم اطلاعات خودم را در خدمت دوستان قرار داده و امیدوارم بنده متقابلا از اطلاعات شما عزیزان بهره مند شوم.
هدف بنده از شرکت در این تالار : ابتدا انتخاب رشته مناسب و مفید هم از نظر علمی و هم از نظر کاری و در ادامه رفع اشکالات درسی در آینده و دوستی برای شما.

بنده به عنوان اولین مطلبی که در این زمینه می خواهم بگم اهمیت سرمایه گذاری و شروع به مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد از هم اکنون می باشد.

اگه اطلاع داشته باشید کنکور کارشناسی ارشد دولتی برای سال 86 کمتر از یک ماه دیگه برگزار می شه. البته بنده دو سال دیگه فارغ التحصیل می شم (انشاءاله) و من همراه شما خواهم بود تا کنکور ارشد سال 88 (انشاءاله)

اصل مطلب:
همان طورآقا رامین اشاره ای به رشته های متنوع ارشد داشتند حتما متوجه هستید برای ادامه تحصیل در هر کدام از این رشته ها باید دورس مختص به خودشان را بخوانید و اگر برخی دورس هم مشترک باشند معمولا ضریبشان متفاوت است. پس اینکه باید از حالا فهمید که کدام رشته را می خواهید ادامه تحصیل دهید یکی از دلایل مهم برای شروع است.
دوم تاثیر 20 درصدی معدل کارشناسی در کنکور دولتی است یعنی تنها 80 درصد کنکور شما در قبولیتان موثر است.
سوم ظرفیت محدود و منابع کم
و ....
انشاء اله در تاپیک بعد شما را با دروس و ضرایبشان برای هر رشته آشنا می کنم.
maisam آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-25-2007   #5 (لینک نوشته)
شمع جمع

saied's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مهندسی کامپیوتر
جدول شماره 3- كد رشته‌‌هاي تحصيلي دوره‌هاي روزانه ، پيام نور و غيرانتفاعي كارشناسي ارشد ناپيوسته گروه فني و مهندسي
ملاحظاتظرفيت پذيرشدانشگاه محل تحصيلكد محل تحصيلرقم كنترلنيمسال دوم نيمسال اول 1277 - مهندسي كامپيوتر-معماري كامپيوتريمعماري سيستمهاي كامپيوتري- 5دانشگاه اصفهان35416پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 10دانشگاه تهران35427 - 10دانشگاه شهيدبهشتي35431پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 5دانشگاه صنعتي اصفهان35442پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 5دانشگاه صنعتي اميركبير35453پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 18دانشگاه صنعتي شريف35464پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 9دانشگاه علم وصنعت ايران354751277 - مهندسي كامپيوتر-هوش مصنوعي - 5دانشگاه اصفهان35486رباتيك -پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 4دانشگاه تهران35497 - 5دانشگاه شيراز35501رباتيك- پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 7دانشگاه صنعتي اصفهان35512پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 5دانشگاه صنعتي اميركبير35523پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 14دانشگاه صنعتي شريف35534پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 14دانشگاه علم وصنعت ايران355451277 - مهندسي كامپيوتر-نرم افزار - 5دانشگاه اصفهان35556شهريه وشرايط درج درويژه نامه ضميمه-20دانشگاه پيام نورمركزتهران35567پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 7دانشگاه تربيت مدرس35571پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 7دانشگاه تهران35582 - 8دانشگاه شهيدبهشتي35593 - 6دانشگاه شيراز35604پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه صنعتي اميركبير35615پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 18دانشگاه صنعتي شريف35626پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 8دانشگاه علم وصنعت ايران35637پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه فردوسي مشهد356411277 - مهندسي فناوري اطلاعات (it)گرايش سيستمهاي تكنولوژي اطلاعات-باضرايب مهندسي كامپيوتر-نرم افزار- 4دانشگاه تربيت مدرس35652گرايش طراحي وتوليدنرم افزارباضرايب مهندسي كامپيوترنرم افزار-پذيرش از طريق طرح آ.ت.ت .- 7دانشگاه علم وصنعت ايران35663
جدول شماره 9- كد رشته هاي تحصيلي دوره شبانه كارشناسي ارشد ناپيوسته گروه فني و مهندسي
ملاحظاتظرفيت پذيرشدانشگاه محل تحصيلكد محل تحصيلرقم كنترلنيمسال دوم نيمسال اول 1277 - مهندسي كامپيوتر-معماري كامپيوتريمعماري سيستمهاي كامپيوتري- 3دانشگاه اصفهان84011پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 5دانشگاه تهران84022 - 2دانشگاه شهيدبهشتي84033پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت -فاقدخوابگاه براي نوبت دوم- 4دانشگاه صنعتي اميركبير84044پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه صنعتي شريف84055پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه علم وصنعت ايران840661277 - مهندسي كامپيوتر-هوش مصنوعي - 3دانشگاه اصفهان84077رباتيك -پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 2دانشگاه تهران84081 - 2دانشگاه شيراز84092پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت -فاقدخوابگاه براي نوبت دوم- 4دانشگاه صنعتي اميركبير84103پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 5دانشگاه صنعتي شريف84114پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 8دانشگاه علم وصنعت ايران841251277 - مهندسي كامپيوتر-نرم افزار - 3دانشگاه اصفهان84136پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 3دانشگاه تهران84147 - 2دانشگاه شهيدبهشتي84151 - 3دانشگاه شيراز84162پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت -فاقدخوابگاه براي نوبت دوم- 4دانشگاه صنعتي اميركبير84173پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه صنعتي شريف84184پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 6دانشگاه علم وصنعت ايران84195پذيرش ازطريق طرح آ.ت .ت- 4دانشگاه فردوسي مشهد842061277 - مهندسي فناوري اطلاعات (it)گرايش طراحي وتوليدنرم افزارباضرايب مهندسي كامپيوترنرم افزار- پذيرش ازطرح آ.ت.ت.- 4دانشگاه علم وصنعت ايران84217
saied آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-25-2007   #6 (لینک نوشته)
رهگذر

maisam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام به بچه های

مطالبی که در زیر برایتان ارائه نمودم در مورد 3 رشته اصلی کامپیوتر است و انشاء اله بعدا برای ارشد it نیز اطلاعاتی را بهتون می دم. نا گفته نماند تعداد تست ها معمولا متغیر است که این تغییرات در هر سال بین 5 سوال کم و زیاد می شود.
مواد امتحاني و تعداد تست، گرايش هاي موجود و ضرايب مواد امتحاني در هر گرايش را شامل خواهد شد. اميدوارم اين اطلاعات قابل استفاده شما دوستان باشد.
مواد امتحاني و تعداد تست:
1-زبان عمومي و تخصصي (انگليسي) ۲۵ تست
2-رياضيات (آمار و احتمال - رياضيات مهندسي - محاسبات عددي - ساختمان گسسته) ۲۴تست
3-ساختمان داده - مدارهاي منطقي - معماري كامپيوتر - سيستم عامل - نظريه زبانهاو ماشينها) ۳۰ تست
4-دروس تخصصي سخت افزار (مدارهاي الكتريكي - VLSI - الكترونيك ديجيتال - انتقالداده) ۲۵ تست
5-دروس تخصصي نرم افزار (طراحي الگوريتم - كامپايلر - زبانهاي برنامه سازي - پايگاههاي داده) ۲۵ تست
6-دروس تخصصي هوش مصنوعي (مدارهاي الكتريكي - طراحي الگوريتمها - هوش مصنوعي )۲۵تست

گرايش‌هاي موجود وضرايب مواد امتحاني در هر گرايش:

معماري كامپيوتر (سخت افزار) (۱)(۲)(۴)(۲)(۰)(۰)
هوش مصنوعي (۱)(۲)(۴)(۰)(۰)(۲)
نرم افزار (۱)(۲)(۴)(۰)(۲)(۰)

- توضیح: اعداد روبروی گرایش ها مثلا معماری کامپیوتر ضریب دروسی است که به ترتیب در بالا ذکر شده مثلا ضریب 1 نشان دهنده ی ضریب درس اولی یعنی زبان خارجه است.
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-19-2007   #7 (لینک نوشته)
رهگذر

maisam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با عرض سلام
نمی دونم توی این 3 هفته کسی از این تالار دیدن کرده یا نه اما من تا حدی ناامید شدم
عیب نداره من هم خودم حسابی درگیر بودم .
حداقل اگه دوست دارید تالار به فعالیت خودش ادامه بده یک ندایی بدید. متشکر
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-19-2007   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Ramin_IQ's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام آقا ميثم
اين تالار جاي خوبيه براي كارايي كه شبيه همون تالار كارداني به كارشناسي ، اما مربوط به ارشد هست
اما معمولاً اين جور تالارا نزديك كنكور و بعد از يه كنكور گرم تر ميشن كه هنوز كنكور ارشد برگذار نشده
و يه موضوع ديگه اين كه ما خودمون هم خييييلي گير دانشگاه و درساي فعلي و كاراي حاشيه اي هستيم و تازه كلي داريم از سر و ته وقتمون ميزنيم كه تالار كارداني به كارشناسي رو به اونجا رسونديم و اين كه چون هنوز خودمون هم درگير مسائل ارشد نيستيم زياد وقت نمي ذاريم . بقيه هم كه (به جز چند نفر) فكر مي كنم يك كم حالت استفاده كننده مطلب مفيد پيدا كردن تا توليد كننده مطلب مفيد

به هرحال اميدوارم يا بقيه كه الآن تو تب و تاب ارشد هستن و كنكورشون نزديكه كار و شروع كنن يا خودمون به ارشد برسيم و اون تالار كارداني به كارشناسي رو كم كم بسپريم به دوستاي ديگه كه براي كارشناسي فعاليت ميكنن و خودمون سوييچ كنيم به سمت ارشد
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-20-2007   #9 (لینک نوشته)
شمع جمع

Masoud2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آره منم با رامین موافقم . مخصوصا الان که ترم تازه شروع شده . برا من که یه کم سخته باید خودم با درس خوندن دانشگاهی وقف بدم . یه خورده دیگه هم بگذره پای پروژه ها و امتحان و این صحبتا میاد وسط بعد بیا و درست کن . ولی در کل باید همرو با هم جلو ببریم . هم کارشناسی هم قضیه ارشد . چون از همین ترم اول میشه یه جورایی رو ارشد سرمایه گذاری کرد . این طور که درسایی که مربوط به کنکور اون گرایش ارشد دلخواه هست رو بیشتر کار کنیم یا حتی درسایی مثل شیوه ارایه یا بقیه درسایی که با پروژه های دلخواه سرو کار دارن رو تو اون زمینه انجام بدیم. فکر میکنم از بعد از عید این تالار مثل اون یکی فعال شه . اگر هم زودتر بشه بهتر .
Masoud2020 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-26-2007   #10 (لینک نوشته)
رهگذر

maisam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام
با تشکر از دوستان
حرف شما کاملا منطقی و درست است و ازاینکه پاسخ بنده را دادید متشکرم.
حقیقتا هدف بنده سعی در آشنایی بیشتر خودم و دوستان به رشته های ارشد است تا بتوانیم انتخاب درستی داشته و از همین حالا که داریم دورس دانشگاهی را می خوانیم روی اون درسهایی که نیاز کنکور ارشد مان خواهد بود (انشاءاله) سرمایه گذاری بیشتری کنیم.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-08-2007   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Ramin_IQ's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام بچه ها
يه چند تا توصيه مي كنم ؛ اين كه ميگين و ميگن كه كارشناسي ديگه ارزش خودش رو داره از دست ميده تقريباً درسته .
اثباتش هم ساده هست . اگه يه كم بيشتر تو ظرفيت ها و درصدهاي قبولي دقيق شيد ميبينيد كه حتي با همين سيستم كنكور فعلي با عجيب ترين درصدا ميشه قبول شد حتي با چند تا صفر و منفي . البته به كسي برنخوره . ظرفيت ها رو هم كه ديگه 1000 ماشاالله دارن اندازه تعداد شركت كننده ها ميكنن .
اين تازه سيستم فعلي كنكوري هست
قراره كنكور كارداني به كارشناسي كم كم برداشته بشه و از روش هاي ديگه پذيرش كنن
اين يعني سطح عمومي سواد رو ميخوان بيارن بالا
يعني سطح عمومي سواد از ديپلم به ليسانس مياد ؛ يعني همه تقريباً راحت تا پايان ليسانس بيان بالا و اونا كه به ليسانس قناعت كردند ميشن هم سطح عموم مردم .
براي اساتيد دانشگاه ها هم ديگه ليسانس نمي گيرن و حداقل مدرك شده فوق ليسانس

پس لازمه كه يه كمي هم به ارشد فكر كنيم
بهترين كاري هم كه الآن در حال حاضر ميتونيم اجام بديم اينه كه درساي فعلي رو كه قراره تو كنكور بياد خيلي خوب بخونيم و از اون حال و هواي كارداني و پيچوندن و اين چيزا بيايم بيرون

متاسفانه منابع هم در اين زمينه خيلي كم هست و كلاساشم خيلي كم و خيلي هم گرون هستش ، پس بيشتر بايد خودمون خوب بخونيم
من يه سري از جزوه هايي كه تو موسسه پارسه تدريس ميشه و همه از رو اونا ميخونن رو گير آوردم و از الآن با درساي دانشگاه دارم شروع ميكنم خوندن
15 تا درس هست
شما هم رو اين درسا شروع كنين و از الآن سرمايه گذاري كنين و جزوه هاي اين تيپي رو گير بيارين ، خيلي سخته ، ولي غير ممكن نيست

با آرزوي موفقيت براي همه شما عزيزان

ويرايش توسط Ramin_IQ : 03-08-2007 در ساعت 01:11 AM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-09-2007   #12 (لینک نوشته)
رهگذر

narsysmoon's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Smile پاسخ : مطالب و مسائل كنكور كارشناسي ارشد كامپيوتر ( گرايش هاي مهندسي و It )

salam agha ramin
az rahnamaieehatoon mamnoon. man ham mikham shoroo konam be arshad khoondan (albate tasmimam felan roo IT hast . man ham sakene aryashahr hastam, mikhastam bebinam mishe man ham ye copy az jozavatetoon dashte basham. mamnoon misham.

narsysmoon@yahoo.com
narsysmoon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-10-2007   #13 (لینک نوشته)
شمع جمع

Smit's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام خدمت دوستان
من ترم 3 کارشناسی هستم . قصد دارم بخونم ولی منابع خوبی در اختیار ندارم . چند تا از کتابهای پوران پژوهش رو دیدم بد نبود . معماریش خیلی خوب بود .
قراره با دوستام پول بزاریم جزوات پارسه رو خریداری کنیم .
ولی شنیدم کلاسهای حضوریش فوق العاده ست . استاد خودمون لیسانس سخت افزار رو از دانشگاه آزاد دزفول گرفته بود ولی واسه فوق ، تو همین کلاسهای پارسه شرکت کرد . شد رتبه 6 کنکور و شریف قبول شد . اگه اینطوری باشه می ارزه . حدود یک میلیون و سیصد در میاد ولی بهتره از پول یه ترم دانشگاه آزاده .
اگه جزوات رو شما هم گیر اوردی به ما هم خبر بدین .
ممنون

ويرايش توسط Smit : 07-10-2007 در ساعت 12:55 PM
Smit آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-10-2007   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Ramin_IQ's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام دوستان
در مورد کتاب های پارسه اگر کسی تمایل داشت و دنبالش بود برای من mail بزنه
من که به خیلی ها دادم و راضی بودن
منابع هم راحت گیر نمیاد و برای خود پارسه رو هم بدون ثبت نام کلاس ها بهت کتاب نمیدن
ramin64_am@yaho.com

ويرايش توسط Ramin_IQ : 07-10-2007 در ساعت 03:29 PM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-13-2007   #15 (لینک نوشته)
رهگذر

رويا's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلا م
آقا رامين من تازه عضو شدم واز ايده خوبتون واقعا تشكر ميكنم
اميدوارم منو در جمع خوبتون پذيرا باشيد
رويا آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
كنكور, كامپيوتر, كارشناسي, مهندسي, مسائل, مطالب, گرايش, ارشد

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال