تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > سينما و تلويزيون > سینمای ایران
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-03-2008  
مردی برای تمام فصول
 
Soltan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

سلام
امروز خبر شایعه ی فوت بهروز وثوقی رو در یکی از خبرگزاریها خوندم.
نمیدونم چرا زیاد تاثیری روم نزاشت. با اینکه بهروز وثوقی رو یکی از 10 بازیگر ماندگار تاریخ سینمای ایران میدونم و هیچ شکی هم تووش نیست ولی خبر فوتش زیاد منو تحت تاثیر قرار نداد اونجوری که باید.
نمیدونم چرا؟!! ولی از وقتی دیگه اثر جدید و قابل توجهی ازش دیده نشده از بعد انقلاب یه جورایی بودو نبودش محسوس نیست برام.اینجاست که تازه میفهمیم یه هنرمند تا وقتی اثری برای عرضه داره واسه مردم زنده اس ...

13/8/1387
__________________


بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!
Soltan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-08-2008   #31 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
kayvan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

بهروز وثوقی از بزرگان تاریخ سینمای ایران است از جمله بازیگرانی که شخصیت فیلم را به زیبایی اجرا می کرد نه مثل بازیگران کنونی که فیلم باید در محور شخصیتشان باشد.
به هر روی هر کجا که هست پیروز باشد.
__________________
در تنهایی فرهیخته ترین مردم دنیا و در کنار هم و در جمع وحشی ترین!!
kayvan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-22-2008   #32 (لینک نوشته)
مردی برای تمام فصول
 
Soltan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

روایت مجیدی از دیدار با بهروز وثوقی ،شهره آغداشلو ،امیر نادری و...
انگار با خودشان لج کرده‌اند...

بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

مجیدمجیدی کارگردان سینما چند سال پیش زمان اکران فیلم بید مجنون گفت وگوی مفصلی با رضادرستکارمنتقد سینما انجام داده است. دراین کتاب که با عنوان قلمرو دیدار منتشر شده و گویا قرار است به تازگی به همراه با مصاحبه درستکار درباره فیلم آواز گنجشکها مجددا تجدید چاپ شود مجیدی روایتی را از ملاقات با بهروز وثوقی ،شهره آغداشلو ،ناصر ملک مطیعی و حتی پرویز صیاد ارائه کرده است...

/بهروز وثوقی/

زمانی که برای نمایش فیلم باران به آمریکا رفته بودم کمپانی میراماکس پخش کننده فیلم در هرایالت نمایش خصوصی را برای فیلم برگزار می کرد ودر یکی از این نمایشها بهروز وثوقی دعوت شده بود.

مجیدی دراین مصاحبه می گوید :به هرحال سینمای متفکر وبالنده ما با حضور بهروز وثوقی در چند فیلم شاخص خود راه خودرا پیدا کرد و ما به نوعی مدیون او وبرخی از کارگردانها و سینماگران متفکر سینمای ایران هستیم .بعد از یک مصاحبه مطبوعاتی با بهروز وثوقی ملاقاتی پیش آمدوقتی من را دید به قدری صمیمیت به خرج دادکه گویی سالهاست من را می شناسد به محض اینکه همدیگررا در آغوش گرفتیم بهروز وثوقی شروع کرد به گریه کردن ومن را هم تحت تاثیر قرار داد.

سر میز شام ازاو پرسیدم چرابا این همه علاقه ای که مردم به تو دارند به ایران برنمی گردی؟پاسخی که دادگویای یک حس علاقه مندی آمیخته با ترس وشک بود فکر می کرد اگر برگرددو از طرف مردم و جامعه هنری پذیرفته نشود خیلی بد می شود وآرمانهایش زیر سوال می رود!درواقع به طور غیر مستقیم توقع داشت که مسئولان ومتولیان سینما از او دعوت کنند.

در سخنرانی که قبل از نمایش فیلم هم راجع به سینمای شاخص قبل از انقلاب حرف زدم از بهروز وثوقی به عنوان نمادی از سینمای موج نو نام بردم که بهروز بلند شد ومردم اورا خیلی تشویق کردند.

راستش بگویم که غربت ،بهروز وثوقی و سایر هنرمندان برجسته مهاجر ایرانی را شکننده کرده است.اما چیزی که دراین دیدار ویژه برای من جالب بود خویشی و پیوندی بود که به رغم فاصله های روحی ،جغرافیایی و زمانی میان من واو به وجود آمد من و بهروز وثوقی هیچ فصل مشترکی نداشتیم اما رابطه ای که در همان یکی دوساعت شکل گرفت ،مثل یک رابطه دوستی سی ،چهل ساله بود.

/امیر نادری/

مجیدی درادامه می گوید :با امیر نادری هم در گردشهای ایالتی باران درشهر نیویورک ملاقات کردم وفهمیدم نظرش دررابطه با کار گردانان ایرانی تغییر کرده و خوش بین تر از گذشته شده است.از او خواستم به ایران بیاید وفیلمهایش را درایران بسازد هنوز هم با دیده احترام به او نگریسته می شود اما انگار نه فقط نادری بلکه هنرمندان برجسته خارج از کشور ،با خودشان لج کرده اند.

در آن جلسه ،نادری و پس از فیلم باران از جنبه های تکنیکی فیلم به خوبی یاد کرد و گفت :فکر تمی کردم سینمای ایران اینقدر به خوبی پیشرفت کرده باشد.

/شهره آغداشلو/

در همان روزها به تماشای تئاتری رفتم که شهره آغداشلو بازی می کرد بعد از پایان نمایش ملاقات کوتاهی پیش آمد که خانم آغداشلو گفت :از باران خیلی خوشش آمده بود و فیلمهای قبلی ام راهم دیده بود./پرویز صیاد/

پرویز صیاد درآمریکااز کسانی بود که اعتقادداشت هر فیلمسازی که از ایران می آید سازشکار و مبلغ سیستم و اصلا به نوعی دست پرورده رژیم است. درشب تماشای تئاتر اورا دیدم و لی صحبتمان از یک سلام واحوالپرسی فراتر نرفت .محمدرضا دلپاک خاطره ای از کیارستمی برایم تعریف کرده که بسیار دلنشین است درزمان اکران خانه دوست کجاست کیازستمی ،پرویز صیاد به همراه تعدادی پلاکارد به دست می گیرد وجلوی سینمای نمایش دهنده فیلم شعار می دهد.وقتی کیارستمی سر می رسد از او می خواهد پلاکاردش را به دست کیارستمی بسپارد تا همچنان اعتراض آنان ادامه داشته باشد و از صیاد ودوستانش می خواهد که بروند فیلم راببیننداگر فیلم بدی بود بیایند وبه کارشان ادامه دهند واگر فیلم ....به نظرم نکته ای شیرین دراین برخورد نهفته است :نباید با چشمان بسته با هرچیزی مخالفت کرد.


منبع خبر : وبلاگ این روزهاجمعه,1 آذر 1387 - 228
Soltan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-28-2008   #33 (لینک نوشته)
مردی برای تمام فصول
 
Soltan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

یادداشت ماهنامه اینترنتی «آدم برفی‌ها» به بهانه شایعه درگذشت بهروز وثوقی؛
اگر می‌ماند، نمی‌مرد

بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

علی جعفرزادهدم غروب است.اس ام اس رسیده که بهروز وثوقی درگذشته است. شایعه ای دیگر است؟ مثل خبر درگذشت فلان خواننده یا شوخی با درگذشت عزت ا… انتظامی که یک زمان اس ام اس شده بود؟شانه بالا می زنم.می زنم از خانه بیرون.سر کوچه می روم چیزی از مغازه بخرم.از سوپری مو فرفری عشق فیلم محلمان می پرسم:« از بهروز وثوق چی یادته؟» بسته را می دهد دستم و می گوید :«خدا بیامرزدش .بازیگر خوبی بود. یه فیلم بازی کرده بود طوقی. یادش به خیر. چه حالی کردیم اون وقتا با فیلمش. ما هم که عقش کفتربازی!…». _«اِاِ… شما از کجا می دونین مرده؟» و به داغ بودن خبری که شنیده ام شک می کنم.نگاه عاقل اندر دیوانه ای به من می اندازد و با لهجه می گوید :«اوووووو…خیلی ساله مرده که آقا!»از مغازه می زنم بیرون.راست می گفت.بهروز وثوق سی سال پیش مرده بود.درست همان موقع که جلای وطن کرد. گرچه از نظر پزشکی و علوم بیولوژیک تازه مرده است و از لحاظ هنری تصویرش همیشه هست پس او هم زنده است و ما چقدر این جمله را بعد از مرگ هنرمندان تکرار می کنیم…او هم می توانست بماند.می توانست نرود. می ماند بالاخره مثل ایرج قادری یا خیلی پیش از آن رشیدی و خیلیهای دیگر همینجا بازی می کرد.سی سال بیشتر توی چشم بود، سی سال بیشتر تحسین می شد و سی سال بیشتر نقاب به صورت می زد و سی سال بیشتر … و سی سال بیشتر … و بعدش باز می مرد.دستکم اینطوری …، نه چه فرق می کرد؟باز باید یکی از روزهای پاییز ۸۷ می مرد.یا مثل فردین می ماند و تا آخر عمر در حسرت بازی کردن دق مرگ می شد. ولی خوب لااقل توی خاک زادگاهش دفن می شد و هر شب جمعه به دیدارش می رفتیم و کمی آخ و اوخ می کردیم و خرمایی و حلوایی و مرثیه ای …اما برای کسی که مرده جنس خاک چه فرقی می کند و اینکه کجا دفن شود؟شاید باید می ماند .مثل همسفرش که ماند.بعد رفت ! البته همسفرش با هواپیما رفت.با پاسپورت رفت.قانونی رفت و …اما چه فرق می کند؟مهم رفتن بود .چه با موتور چه با هواپیما و یا هر وسیله نقلیه دیگر.او رفت.سالها پیش رفت.سی سال پیش رفت و برای همیشه رفت.شاید به قول خودش از این و آن شنیده بود که خارج « اینقده خوبه!». رفت تا خیلی از طرفداران موفرفری اش فکر کنند سالها پیش مرده و چقدر این مردن پیش از مردن سخت است.حالا می شود گفت بهروز وثوقی توی تنگسیر غربت جان داد. یا مرثیه سر داد که او توی کندوی تنهایی اش اینقدر ماند تا هستی اش شکرک زد. یا دشنه غربت سینه مردانه او را شکافت و پشت پنجره ی مرگ به زنده ها لبخند زد یا می شود گفت بهروز وثوقی دچار نفرین مرگ شد و این که آآآآآی … کجایی قیصر که بهروزت رو …و هزار جور سوگنوشت دیگر…

اما واقعا چه چیز عوض می شود؟ او دیگر نفس نمی کشد.مرده است.به بخشی از تاریخ هنر ایران پیوسته است.حالا اینجا یا آنجا…می گفتند توی نقشش فرو می رفت.می گفتند بعد از گوزنها واقعا معتاد شد. می گفتند بعد از سوته دلان مدتی تحت رواندرمانی بوده و …

سکانس آخر سوته دلان را یادم نمی رود.آنجا که پیش از رسیدن به امامزاده روی مرکب مرد و مشایخی آن دیالوگ جاودانه را گفت که :«همه عمر دیر رسیدیم». شاید آنجا هم توی نقشش فرو رفته بود.خیلی جدی هم فرو رفته بود. شاید واقعا همانجا مرده بود.پیش از رسیدن.شاید آنقدر نقشش را جدی گرفته بود که واقعا مرد.به خانه می رسم.تلفن زنگ می زند.همین که در را باز می کنم قطع می شود. باز دیر رسیده ام.به این فکر نمی کنم که همه عمر دیر رسیده ام و یا اینکه ناگهان چقدر زود دیر می شود.به این می اندیشم که بهروز وثوقی بیشتر از سی سال پیش مرده بود پس!چیزی نزدیک به سی و چند سال پیش.درست سر سکانس پایانی سوته دلان.نگرانیم که جسمش مرده باشد؟اینبار شاید چون اجازه پرونده یادبود و این چیزها برای مجله ها وجود ندارد منتقدان کمتر حرص یادواره نویسی بزنند.شاید هم باز اعجاز مرگ ، ممنوعه را مباح کند.این شاهکارترین هنر ایرانی است.

دوباره اس ام اس می رسد که به عباس قراضه بگین رضا موتوری مرد….منبع خبر : آدم برفی‌هاپنجشنبه,7 آذر 1387 - 17:58:39
Soltan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-19-2008   #34 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
juventus's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

نوشته اصلي بوسيله alimetallica_2 نمايش نوشته ها
شاید پیش از انقلاب بهترین بازیگر ایران بهروز وثوقی بود، اما بعد از انقلاب بازیگرانی آمدند که بهروز به گرد پای آنها هم نمیرسید.
البته در همان پیش از انقلاب افرادی مانند علی نصیریان و عزت الله انتظامی از کسانی بودند که به علت سطحی بودن فیلمها استعدادهایشان کشف نمیشد وگرنه از نظر سطح با ایشان قابل مقایسه نبودند.
اما یکی از نکاتی که در مورد بهروز وجود دارد این است که آنقدر با روح بازی میکند که اشکالات فیلم را میپوشاند.
بیش از 10 فیلم از وی دیده ام اما به نظرم آثار ماندگار وی به ترتیب عبارت بودند از:
(آثار ماندگار از نظر هنر بازیگری، نه گیشه مانند ممل آمریکایی)

سوته دلان
گوزنها
طوقی
رضا موتوری
گوزنها و رضا موتوری فوق العاده اند.
juventus آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-23-2008   #35 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
juventus's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

نوشته اصلي بوسيله تهمتن نمايش نوشته ها
وقتی که دیگه بازی نمی کنه
بود و نبودش فرقی نمی کنه
خیلی حرفت بد بود .برات متاسفم که در مورد بازیگر به این بزرگی داری این طوری اظهار نظر می کنی.
juventus آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-23-2008   #36 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mehr86's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

خب خدارو شكر كه اين خبر شايعه بود
بهروز وثوقي يكي از بهترين بازيگران تاريخ سينماي ايراني است
بهروز وثوقی بازیهای ماندگار و متفاوت بسیاری در کارنامه هنری دارد
بازی تحسین برانگیز و خارق العاده بهروز وثوقی در فیلمهای گوزنها (مسعود کیمیایی،) و سوته دلان (علی حاتمی) برای همیشه در تاریخ سینمای ایران به یادگار ماند. قيصر هم فيلم قشنگي بود
__________________
mehr86 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-16-2009   #37 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
Ukabod's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

نوشته اصلي بوسيله Roozbeh33 نمايش نوشته ها
وثوقی همیشه موندگاره . دیگه رفته جزو پایه های سینمای ایران
بهروز تو سينماي ايران يه دونه بوده و هست.بازيگريه كه من نظيرشو نديدم.تو هر نقشي ميره.قيصرش كه حرف توش نيس
البته از ناصر ملك نميشه گذشت!

Ukabod آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-24-2009   #38 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
پوريا's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بالاخره بهروز وثوقی هم...!!!

واقعا كار درسته كار درسته
دمش گرم
هرجا كه هست خدا پشت و پناهش باشه
يا علي!
پوريا آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
بهروز وثوقی

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 10:37 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.