تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum              

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > کامپیوتر و فناوری اطلاعات > كامپيوتر و اینترنت > اینترنت و فضای مجازی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

اینترنت و فضای مجازی بحث ها های عمومی و تخصصی راجع به شبکه جهانی و امنیت

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 09-05-2008   #1 (لینک نوشته)
رهگذر

FreeTalk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض نصب شبکه WireLess

نصب شبکه WireLess
سلام
من می خواهم یک شبکه وایرلس برای شرکت نصب کنم تعداد کامپیوتر ها مشخص نیست هیچی هم بلد نیستم (تقریبا") حالا چطوری می تونم نصب کنم (فقط یک شرکت بلد دستمون هست اونم وایرلس داره می خواهم مال خودمون دیفالت بشه و از آن استفاده بشه ) و اگر کسی خواست استفاده کنه رمز یا ip خاصی بذدهد تا بتواند استفاده کند.

اگر ممکنه توضیح بدهید
قديمي 09-05-2008   #2 (لینک نوشته)
شمع جمع

alireza_anba's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : نصب شبکه WireLess

رفيق كاري نداره اگر كسيو خواستي برات نصب كنه من هستم .!!

البته كاري نداره كه يه نمه درد سر واسه پيدا كردن جاي اكسزز پوينت هست ..!!

براي اين كار تو حالت عادي و خيلي نرمالشو بخوام برات بگم ، براي هر كامپيوتر يه دونه كارت شبكه بي سيم ميخواي كه اين ميتونه اكسترنال و يا اينترنال باشه و از اون طرف هم بسته به نوع ساختمونتون و فاصله كامپيوترها و قطر ديوار هاتون اكسزز پوينت ميخواي ، اگر خيلي ديوارهاتون ذخيم بود با اكسزز پوينت مجدد و يا يه دونه آنتن تقويت ميشن ..!!

سئوالي بود در خدمتم ..!! :دي
قديمي 09-05-2008   #3 (لینک نوشته)
رهگذر

FreeTalk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من همه این چیز هایی را که گفتید دارم ACCESS POINT هم جواب می دهد Link SYS گرفتم بد نیست (مودم ADSL هم هست)
من می خواهم کاری کنم که فقط کامپیوتر هایی را که خودم انتخاب کردم بتونن وارد شبکه بشن علاوه بر آن یک شبکه وابرلس دیگر هم به صورت محدود داخل ساختمان شرکت جواب می دهد می خواهم اون اساسا برداشته بشه یا غیر فعال باشه و به صورت پیشفرض فقط مال خودم را بشانسه!
تعداد کامپیوتر ها هم 12 تا هست.
چطوری IP ها را ست کنم می خواهم طوری باشه که یک کامپیوتر بشه سرورم و تا اون روشن نشه دیگران هم نتونن وارد بشن و اون بگه کی می تونه وارد بشه!
FreeTalk آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-06-2008   #4 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

تعداد كامپيوترتون يكم زياد به نظر ميرسه بايد مواظب باشيد كه كمبود بافر پيدا نكنيد! (كامپيوترهاتون امكان وصل پيدا ميكنن ولي تبادل اطلاعات نه)

اينهايي كه گفتيد نياز هست به تنظيماتي كه فكر نميكنم اينجا نوشتنشون مشكلي رو حل كنه و نياز به دانش و اطلاعات خودتون هست.

پيشنهاد ميكنم حداقل يك كتاب MCSE 2005 بغل دستتون داشته باشيد و از اطلاعاتش استفاده كنيد.

و به اينجا هم يك نگاهي بندازيد.

موفق باشيد.

.
Rayan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-06-2008   #5 (لینک نوشته)
رهگذر

FreeTalk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

گفته شما در مورد بافر درسته ولی همیشه همه کامپیوتر ها روشن نیستند یا اگر باشن همه تبادل اطلاعات ندارند. پس مشکلی پیش نمی آید الان من خودم وصلشون می کنم ولی می خواهم وایرلس ما یک جور های اختصاصی باشه فقط کامپیوتر ها یی که خودمون می خواهیم وصل بشن نه مابقی.
FreeTalk آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-12-2008   #6 (لینک نوشته)
sae
رهگذر

sae's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چه جوري ميشه دوتا لبتاپ را با وايرلس به هم وصل كرد من هر كاري كرم دوتا را با وايرلس به هم شبكه كنم نشد لطفاً راهنماييم كنيد
sae آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-12-2008   #7 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خب اول بايد امكان اتصال يوزر جديد رو فعال كنيد...

براي اينكار بريد به كنترل پانل و روي Network connections كليك كنيد تا صفحه كانكشن هاتون باز بشه.

روي كانكشن اصلي اينترنتتون كه احتمالا الان باهاش متصليد راست كليك كنيد و بريد به Propeties و از اونجا هم به Advanced . حالا گزينه Allow other network users رو تيك بزنيد و اوكي كنيد...

از اينجا به بعد هم به روش پايين عمل كنيد:

برای یکی از لپ تاپ ها این ترتیبات رو اجرا کنید:
ابتدا تمامی نرم افزار های کاربردی در مورد وایرلس رو از صحنه اجرا حذف کنید.
سپس بر روی icon وایرلس کانکشن کلیک کنید
صفحه جستجو و تنظیمات در پیش رو شماست
گزینه change advande setting رو انتخاب کنید
در نوار دوم که به نام wireless network هست تیک use windows to conf خورده باشه
در قسمت پایین کلید advanced رو بزنید یک پنحره باز می شود شما سومین گزینه یعنی adhoc رو انتخاب کنید
close نموده و حالا add را کلیک کنید پنجره دیگری باز می شود و از شما ssid شبکه را می خواهد این قسمت را هر چه می خواهید بنامید وهیچ گونه تغییرات دیگری اعمال نکنید و ok کرده و بیرون بیاید تنظیمات این لپ تاپ تمام شد فقط باید IP دو لپ تاپ از یک رنج باشد
لپ دوم فقط کافی است که جستجو. نماید در صورت نیافتن شبکه شما خط هفتم همین مطلب رو چک کنید که برای لپ تاپ دوم گزینه اول انتخاب شده باشد. (دقت كنيد كه بايد هر دو كارت شبكه شما روشن باشن)

براي آي پي دادن به كارت شبكه اول و دوم هم ميتونيد به روش پايين عمل كنيد:

IP: 192.68.0.15
subnetmask: 255.255.255.0

و اون یکی لب تاپ هم اين رو بديد:
IP: 192.168.0.16
subnetmask: 255.255.255.0

البته میتونی با ثابت نگه داشتن این subnetmask، مقدار IP رو از 192.168.0.1 تا 192.168.0.254 تغییر بدی یعنی تا 254 عدد سیستم وارد این شبکه کنی مثلا همين آي پي هاي 192.168.0.15 و 192.168.0.16 .

خب برای اینکه چک کنی که این دو لپ تاپ از طریق شبکه هم دیگه رو میبینند یا نه، اول برو و Firewall رو خاموش کن (اگر به تظیمات فایروال آشنایی داری فقط کافیه ICMP رو روش باز کنی و دیگه لازم نیست کل فایروال رو خاموش کنی) - روی هردوتا لپ تاپ اینکار رو بکن.

برو روی اون لپ تاپی که IP رو دادی 192.168.0.15 و بعد برو به Start-->run-->cmd-->ok
و حالا تایپ کن:

ping 192.168.0.16

حالا اگر 4 بار پیام reply from 192.168.0.16 اومد یعنی شبکه برقراره و میتونی از Sharing استفاده کنی.

براي هر قسمت از توضيحات مشكلي بود بگيد تا توضيح بدم...
قديمي 11-13-2008   #8 (لینک نوشته)
sae
رهگذر

sae's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon15 پاسخ : نصب شبکه WireLess

من تمام كارهايي را كه شما گفتيد انجام دادم و وصل هم شد حتي در cmd اي پي را امتحان كردم 4 بار هم reply شد ولي هر دو لب تاب فقط send دارند و هيچ كدومشو receive ندارند
حالا چه كار كنم؟
sae آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-13-2008   #9 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خب با توجه به اينكه تا حالا دو تا لپ تاپ رو به هم متصل نكردم، ولي ميتونيد احتمالات پايين رو بررسي كنيد:

اولا به اين صفحه مراجعه كنيد و ببينيد تنظيمات رو درست انجام دادين يا نه.

دوما مطمئن باشيد فايروال خود ويندوز هم خاموش باشه. (در هر دو ويندوز بريد به كنترل پانل و Security Center و ببينيد چه فايروال خود ويندوز و چه فايروال آنتي ويروس ديگري ON هست يا نه.)

سوما مسير پايين رو كه يكبار هم رفتيد:

بريد به كنترل پانل و روي Network connections كليك كنيد تا صفحه كانكشن هاتون باز بشه.

روي كانكشن اصلي اينترنتتون كه احتمالا الان باهاش متصليد راست كليك كنيد و بريد به Propeties و از اونجا هم به Advanced
دوباره بريد و اينبار در محلي كه تيك گذاشتيد يك دكمه Setting هست اون رو فشار بديد، همه گزينه ها رو تيك بزنيد و بعد اوكي كنيد و سيستم رو ريست كنيد. ببينيد مشكلتون حل ميشه يا نه.
قديمي 11-27-2008   #10 (لینک نوشته)
شمع جمع

hossein55's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من قبلا مودم لینک سیس وایر لس داشتم پدر منو در اورد هر روز یه بامبولی در می اورد، آخر سر عوضش کردم درست شد یعنی اکسز پوینتم که همین لینک سیزه بود رو عوض کردم و جاش یه مودم وایرلس بیلیون گذاشتم و راحت شدم.
قديمي 11-27-2008   #11 (لینک نوشته)
شمع جمع

hossein55's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البته یه نکته ای بگم شما اگر روی شبکتون security key ست کردین اونو بردارین و اول از شبکه جواب بگیرین (بر روی کامپیوتر های دیگه ) بعد security key بزارین که اونهم بامبولای خودشو داره.
hossein55 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
نصب, wireless, شبکه

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال