تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دهکده جهانی هم‌میهن > عشق و دوستی > مناسبتها
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-17-2008   #1 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تفریح و سرگرمی
 
yazahra02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
امشب آسمان و زمين در سوگش ميگريند.امشب اشكهاي عاشقان تمامي ندارد.چه مظلومانه به شهادت رسيد و چه اندوه بزرگي را بر دل برادرش ( ع) نهاد.واي بر دلهاي ديوانه.امشب غوغاست. آسمان از هميشه تيره تر است.چشم ها چون چشمه هاي جوشانند و زبان ها در سكوتي سنگين فرو رفته اند.
لعنت خدا بر ان ناكساني كه كه حضرتش را ازردند و نمك بر زخم داغ نشان اهل بيت( ع) نهادند.چه زيباست پرواز كريمه به سوي آسمان ها و چه غم بار است تماشاي تضرع و زاري فرشتگان.
امشب همه ي دلهاي حاجتمند رو بسوي بارگاه مطهرش دارند.يكي شفاي بيمارش را مي طلبد و ديگري در پي آمرزش رفتگانش.هيچ كس بي نياز و بي حاجت نيست..... .
شهادت مظلومانه حضرت فاطمه معصومه ( س ) را به تمام مسلمين به خصوص جامعه هم ميهن تسليت عرض ميكنم.هر كي حاجتي داره دچار گرفتاري شده حالا وقتشه بره در خونه سرورمون . مطمئن باشيد دست خالي بر نميگرديد.مهربوني و محبت اون حضرت ( س ) اجازه نميده احدي از در خونش نا اميد بر گرده.
در عزايش اشك ماتم ميريزيم و از فراقش نالانيم.
yazahra02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-17-2008   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
Hamid's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

دهم ربیع الثانی، رحلت پر دریغ کوثر کرامت و جاری مرحمت، حضرت فاطمه معصومه (س) را تسلیت میگوییم.

ای جا مانده از واپسین دیدار برادر! حرم نورانی و ضریح مشکل گشایت، هنوز بوی مدینه می دهد. بوی شهر پیامبر را که آن را به اشتیاق دیدن روی رضایت، ترک کردی و آواره بیابان ها گشتی. نهر جاری مناجات، همیشه از چشمه دل زائران تو جریان دارد؛ اما امشب ضریح مطهرت، رخت سیاه بر تن کرده و پنجره ها رو بسوی غروب نشانه می روند ...
شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.هاجری از تبار ابراهیمیان، با حالتی بیمار و عزادار در غم از دست دادن برادر، رو سوی کویر عطشناک قم می کند و بار اقامت می افکند. قدم بر شوره زار این کویر می نهد و دانه دانه ریگ هایش را جواهر می سازد. اما روح بلند او از پیکر دردمندش به سمت دیدار برادر می شتابد.

مرثيه، زيارت بانوي مکرم اسلام حضرت فاطمه معصومه(س)شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
حضرت معصومه (س) دخت گرامی حضرت امام موسی کاظم (ع) از جمله بانوان گرانقدر و والامقام جهان تشيع است که مقام علمي بلندي دارند. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوي گرامي به شهادت رسيد، فرزند ارجمند آن امام، يعني حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعليم و تربيت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نيز بر عهده گرفت.
همانطور که می دانيد حضرت معصومه (ع) در راه خراسان و ديدار برادر گرامیشان امام رضا (ع) در ساوه بيمار شدند و چون توان رفتن به خراسان را در خود نديد، تصميم گرفتند به قم بروند. در رابطه با علت مريضى نابهنگام حضرت و مرگ زودرس آن بزرگوار گفته شده است كه زنى در شهر ساوه ايشان را مسموم نمود كه اين مطلب با توجه به درگيرى دشمنان اهل بيت با همراهان حضرت و شهادت عده اى از آنها ((در ساوه)) و جو نامساعد آن شهر و حركت نابهنگام آن بزرگوار در حال مريضى به سوى شهر قم، مطلبى قابل قبول مى تواند باشد.
بعد از وفات شفيعه روز جزا آن حضرت را غسل داده و كفن نمودند سپس به سوى قبرستان (بابلان) تشيع كردند ولى به هنگام دفن آن بزرگوار (به خاطر نبودن محرم) «آل سع» دچار مشكل شدند و سرانجام تصميم گرفتند كه مرد مسن صالحی به نام «قادر» اين كار را انجام دهد. ولى قادر و حتى بزرگان و صلحاء شيعه قم هم لايق نبودند عهده دار اين امر مهم شوند؛ چرا كه معصومه اهل بيت را بايد امام معصوم عليه السلام به خاك سپارد.
مردم منتظر آمدن (آن پير مرد صالح) بودند كه ناگهان دو سواره را ديدند كه از جانب ريگزار به سوى آنان مىآيند وقتى نزديك جنازه رسيدند، پياده شده و بر جنازه نماز خواندند و جسم پاك ريحانه رسول خدا را در داخل سردابى كه از قبل آماده شده بود دفن كردند و بدون اينكه با كسى تكلمى نمايند، سوار شده و رفتند و كسى هم آنها را نشناخت.
به قول يكى از بزرگان هيچ بعيد نيست كه اين دو بزرگوار، امامان معصومى باشند كه براى اين امر مهم به قم آمدند. (آيه الله فاضل لنكرانى (دام ظله). پس از به پايان رسيدن مراسم دفن، موسى بن الخزرج سايبانى از حصير و بوريا بر قبر شريف آن بزرگوار برافراشت و اين سايبان بر قرار بود تا زمانى كه حضرت زينب دختر امام جواد عليه السلام وارد قم شدند و قبه اى آجرى بر آن مرقد مطهر بنا كردند.

حضرت فاطمه معصومه (س)در روز اول ذيقعده سال 173 هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود. اين بانوي بزرگوار، از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت که پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسايي و تقوا، راستگويي و بردباري، استقامت در برابر ناملايمات، بخشندگي و پاکدامني و نيز ياد خدا، از صفات برجسته اين خاندان پاک سيرت و نيکو سرشت به شمار مي رفت. پدران اين خاندان، همه برگزيدگان و پيشوايان هدايت، گوهرهاي تابناک امامت و سکان داران کشتي انسانيت بودند.

سرچشمه دانش
حضرت معصومه (س) در خانداني که سرچشمه علم و تقوا و فضايل اخلاقي بود، پرورش يافت. پس از آنکه پدر بزرگوار آن بانوي گرامي به شهادت رسيد، فرزند ارجمند آن امام، يعني حضرت رضا (ع) عهده دار امر تعليم و تربيت خواهران و برادران خود شد و مخارج آنان را نيز بر عهده گرفت. در اثر توجهات زياد آن حضرت، هر يک از فرزندان امام کاظم (ع) به مقامي والا دست يافتند و زبانزد همگان گشتند. ابن صباغ ملکي در اين باره ميگويد: «هر يک از فرزندان ابي الحسن موسي معروف به کاظم، فضيلتي مشهور دارد». بدون ترديد بعد از حضرت رضا (ع) در ميان فرزندان امام کاظم (ع)، حضرت معصومه (س) از نظر علمي و اخلاقي، والامقام ترين آنان است. اين حقيقت از اسامي، لقب ها، تعريف ها و توصيفاتي که ائمه اطهار (ع) از ايشان نموده اند، آشکار است و اين حقيقت روشن مي سازد که ايشان نيز چون حضرت زينب (س) «عالمه غير معلمه» بوده است.

مظهر فضايل
حضرت فاطمه معصومه (س) مظهر فضايل و مقامات است. روايات معصومان (ع) فضيلت ها و مقامات بلندي را به آن حضرت نسبت مي دهد. امام صادق (ع) در اين باره مي فرمايند: «آگاه باشيد که براي خدا حرمي است و آن مکه است؛ و براي پيامبر خدا حرمي است و آن مدينه است. و براي اميرمؤمنان حرمي است و آن کوفه است. بدانيد که حرم من و فرزندانم بعد از من، قم است. آگاه باشيد که قم، کوفه کوچک ماست، بدانيد بهشت هشت دروازه دارد که سه تاي آن ها به سوي قم است. بانويي از فرزندان من به نام فاطمه، دختر موسي، در آن جا رحلت مي کند که با شفاعت او، همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند.»

مقام علمي حضرت معصومه (س)
حضرت معصومه (س) از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشيع است و مقام علمي بلندي دارد. نقل شده که روزي جمعي از شيعيان، به قصد ديدار حضرت موسي بن جعفر (ع) و پرسيدن پرسش هايي از ايشان، به مدينه منوره مشرف شدند. چون امام کاظم (ع) در مسافرت بود، پرسش هاي خود را به حضرت معصومه (س) که در آن هنگام کودکي خردسال بيش نبود، تحويل دادند. فرداي آن روز براي بار ديگر به منزل امام رفتند، ولي هنوز ايشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش هاي خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدي به خدمت امام برسند، غافل از اين که حضرت معصومه (س) جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتي پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسيار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاري فراوان، شهر مدينه را ترک گفتند. از قضاي روزگار در بين راه با امام موسي بن جعفر (ع) مواجه شده، ماجراي خويش را باز گفتند. وقتي امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدايش.

فضيلت زيارت
دعا و زيارت، پر و بال گشودن از گوشه تنهايي، تا اوج با خدا بودن است. دعا و زيارت، جامي است زلال از معنويت ناب درکام عطشناک زندگي؛ و زيارت حرم معصومه (س)، بارقه اميدي در فضاي غبارآلود زمانه، فرياد روح مهجور در هنگامه غفلت و بي خبري، و نسيمي فرحناک و برخاسته از باغستان هاي بهشت است. زيارت مرقد فاطمه معصومه (س)، به انسان اعتماد به نفس مي دهد، و او را از غرق شدن در گرداب نوميدي باز مي دارد و به تلاش بيشتر دعوت مي کند. زيارت مزار با صفاي کريمه اهل بيت (س)، سبب مي شود که زائر حرم، خود را نيازمند پروردگار ببيند، در برابر او خضوع کند، از مرکب غرور و تکبر- که سرچشمه تمامي بدبختي ها و سيه روزي هاست- فرو آيد و حضرت معصومه (س) را واسطه درگاه پروردگار عالميان قرار دهد. بر همين اساس است که براي زيارت آن حضرت، پاداش بسيار بزرگي وعده داده شده و آن، ورود به بهشت است. در اين باره از امام جواد (ع) نقل شده که فرمود: «هر کس عمه ام را در قم زيارت کند، بهشت از آن اوست».

برگزيدن شهر قم
پس از آنکه حضرت معصومه (ع) به شهر ساوه رسيد، بيمار شد. چون توان رفتن به خراسان را در خود نديد، تصميم گرفت به قم برود. يکي از نويسندگان در اين باره که چرا حضرت معصومه (س) شهر قم را برگزيد، مي نويسد: «بي ترديد مي توان گفت که آن بانوي بزرگ، روي ملهم و آينده نگر داشت و با توجه به آينده قم و محوريتي که بعدها براي اين سرزمين پيش مي آيد - محوريتي که آرامگاه ايشان مرکز آن خواهد بود - بدين ديار روي آورد. اين جريان به خوبي روشن مي کند که آن بانوي الهي، به آينده اسلام و موقعيت اين سرزمين توجه داشته و خود را با شتاب بدين سر زمين رسانده و محوريت و مرکزيت آن را با مدفن خود پايه ريزي کرده است.

زيارت حضرت معصومه (س) از منظر روايات
درباره فضيلت زيارت حضرت معصومه (س) روايات فراواني از پيشوايان معصوم رسيده است. از جمله، هنگامي که يکي از محدثان برجسته قم، به نام «سعد بن سعد» به محضر مقدس امام رضا (س) شرفياب مي شود، امام هشتم خطاب به ايشان مي فرمايد: «اي سعد! از ما در نزد شما قبري است». سعد مي گويد: فدايت شوم! آيا قبر فاطمه دختر موسي بن جعفر (س) را مي فرماييد؟ مي فرمايد: «آري، هر کس او را زيارت کند، در حالي که به حق او آگاه باشد، بهشت از آن اوست.»
پيشواي جهان تشيع امام جعفر صادق (س) نيز در اين باره مي فرمايد: «هر کس او را زيارت کند، بهشت بر او واجب گردد». و در حديث ديگري آمده است: «زيارت او، هم سنگ بهشت است».

زيارت مأثور درباره حضرت معصومه (ع)
يکي از ويژگيهاي حضرت معصومه (س)، ورود زيارتنامه اي از سوي معصومان (س) درباره ايشان است که پس از حضرت فاطمه زهرا (س)، او تنها بانوي بزرگواري است که زيارت مأثور دارد. بانوان برجسته اي چون: آمنه بنت وهب، فاطمه بنت اسد، خديجه بنت خويلد، فاطمه ام البنين، زينب کبري، حکيمه خاتون و نرجس خاتون که هيچ شک و ترديدي در مقام بلند و جايگاه رفيع آن ها نيست. هيچ کدام زيارت مأثور از سوي معصومان (س) ندارند و اين نشان دهنده مقام والاي اين بانوي گرانقدر اسلام است. باشد که شیعیان و پيروان اهل بيت عصمت و طهارت (س) به ويژه بانوان، اين مقام بزرگ و عالي را پاس بدارند و همواره الگو و مظهر عفاف و تقوا و حيا باشند. تنها در اين صورت است که روح باعظمت اين بانوي بزرگ از همه ما خشنود خواهد شد.

امام رضا (ع) و لقب «معصومه»
حضرت فاطمه معصومه (س) بانويي بهشتي، غرق در عبادت و نيايش، پيراسته از زشتي ها و شبنم معطر آفرينش است. شايد يکي از دلايل «معصومه» ناميدن اين بانو، آن باشد که عصمت مادرش حضرت زهرا (س) در او تجلي يافته است. بر اساس پاره اي از روايات، اين لقب از سوي امام رضا (ع) به اين بانوي والامقام اسلام وارد شده است؛ چنان که فقيه بلند انديش و سپيد سيرت شيعه، علامه مجلسي (ع) در اينباره ميگويد: امام رضا (ع) در جايي فرمود: «هرکس معصومه را در قم زيارت کند، مانند کسي است که مرا زيارت کرده است».

کريمه اهل بيت
حضرت معصومه (س) در زبان دانشمندان و فقيهان گران قدر شيعه، به لقب «کريمه اهل بيت» ياد مي شود. از ميان بانوان اهل بيت، اين نام زيبا تنها به آن حضرت اختصاص يافته است. بر اساس روياي صادق و صحيح نسب شناس گرانقدر، مرحوم آيت الله مرعشي نجفي، اين لقب از طرف امام صادق (ع) بر حضرت معصومه (س) اطلاق شده است. در اين رؤيا، امام صادق (ع) به آيت الله نجفي که با دعا و راز و نياز، تلاش پيگيري را براي يافتن قبر مطهر حضرت زهرا (س) آغاز کرده خطاب فرمود: برتو باد به کريمه اهل بيت.

القاب حضرت معصومه (س)
به طور کلي، سه زيارت نامه براي حضرت معصومه (س) ذکر شده که يکي از آن ها مشهور و دو تاي ديگر غير مشهور است. اسامي و لقب هايي که براي حضرت معصومه (س) در دو زيارت نامه غير مشهور ذکر شده؛ به قرار ذيل است: طاهره (پاکيزه)، حميده (ستوده)؛ بِرّه (نيکوکار)؛ رشيده (حد يافته)؛ تقّيه (پرهيزگار)؛ رضّيه (خشنود از خدا)؛ مرضيّه (مورد رضايت خدا)؛ سيده صديقه (بانوي بسيار راستگو)؛ سيده رضيّه مرضّيه (بانوي خشنود خدا و مورد رضاي او)؛ سيدةُ نساء العالمين (سرور زنان عالم). هم چنين محدثّه و عابده از صفات و القابي است که براي حضرت معصومه (س) عنوان شده است.

شفاعت حضرت معصومه (س)
بالاترين جايگاه شفاعت، از آن رسول گرامي اسلام است که در قرآن کريم، از آن به «مقام محمود» تعبير شده است. همين طور دو تن از بانوان خاندان رسول مکرم اسلام، شفاعت گسترده اي دارند که بسيار وسيع و جهان شمول است و مي تواند همه اهالي محشر را فرا گيرد. اين دو بانوي عالي قدر، صديقه اطهر، حضرت فاطمه زهرا (س) و شفيعه روز جزا، حضرت فاطمه معصومه (س) هستند. در مورد شفاعت گسترده حضرت زهرا (س) همين بس که شفاعت، مهريه آن حضرت است و به هنگام ازدواج، پيک وحي طاقه ابريشمي از سوي پروردگار آورد که در آن، جمله «خداوند مهريه فاطمه زهرا را، شفاعت گنهکاران از امت محمد (ص) قرار داد»، اين حديث از طريق اهل سنت نيز نقل شده است. پس از فاطمه زهرا (س) از جهت گستردگي شفاعت، هيج بانويي به شفيعه محشر، حضرت معصومه (س) نمي رسد. بر همين اساس است که حضرت امام جعفر صادق (ع) فرمودند: «با شفاعت او، همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند».

سرّ قداست قم
در احاديث فراواني به قداست قم اشاره شده است. از جمله امام صادق (ع) قم را حرم اهل بيت (ع) معرفي و خاک آن را، پاک و پاکيزه تعبير کرده است. همچنين ايشان در ضمن حديث مشهوري که درباره قداست قم به گروهي از اهالي ري بيان کردند، فرمودند: «بانويي از فرزندان من به نام فاطمه دختر موسي، در آن جا رحلت مي کند که با شفاعت، او همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند». او مي گويد: من اين حديث را هنگامي از امام صادق (ع) شنيدم که حضرت موسي بن جعفر(ع) هنوز ديده به جهان نگشوده بود. اين حديث والا، از رمز شرافت و قداست قم پرده برمي دارد و روشن مي سازد که اين همه فضيلت و شرافت اين شهر که در روايات آمده، از ريحانه پيامبر، کريمه اهل بيت (س)، مهين بانوي اسلام، حضرت معصومه (س) سرچشمه مي گيرد که در اين سرزمين ديده از جهان فرو مي بندد و گرد و خاک اين سرزمين را، توتياي ديدگان حور و ملايک مي کند.

محبت و مباهات حضرت معصومه (س) به امام هشتم
مدت 25 سال تمام، حضرت رضا (ع) تنها فرزند نجمه خاتون بود. پس از يک ربع قرن انتظار، سرانجام ستاره اي تابان از دامان نجمه درخشيد که هم سنگ امام هشتم (ع) بود و امام (ع) توانست والاترين عواطف انباشته شده و در سوداي دلش را بر او نثار کند. بين حضرت معصومه و برادرش امام رضا (ع) عواطف سرشار و محبت شگفت انگيزي بود که قلم از ترسيم آن عاجز است. در يکي از معجزات امام کاظم (ع) که حضرت معصومه (ع) نيز نقشي دارد، هنگامي که نصراني مي پرسد: شما که هستيد؟ مي فرمايد: «من معصومه، خواهر امام رضا (ع) هستم». اين تعبير، از محبت سرشار آن حضرت به برادر بزرگوارش امام رضا (ع) و نيز از مباهات ايشان به اين خواهر- برادري سرچشمه مي گيرد.

سرآمد بانوان
فاطمه معصومه (س) از جهت شخصيت فردي و کمالات روحي، در بين فرزندان موسي بن جعفر (ع) بعد از برادرش، علي بن موسي الرضا (ع) در والاترين رتبه جاي دارد. اين درحالي است که بنا بر مستندات رجالي، فرزندان دختر امام کاظم (ع) دست کم هجده تن بوده اند و فاطمه در بين اين همه بانوي گران قدر، سرآمد بوده است. حاج شيخ عباس قمي آنگاه که از دختران موسي بن جعفر (ع) سخن مي گويد، درباره فاطمه معصومه (س) مي نويسد: «بر حسب آنچه به ما رسيده، افضل آن ها، سيده جليله معظمه، فاطمه بنت امام موسي (ع) معروف به حضرت معصومه است.

فضيلت بي نظير
شيخ محمد تقي تُستري، در قاموس الرجال، حضرت معصومه (س) را به عنوان بانوي اسوه معرفي کرد و فضيلت وي را در ميان دختران و پسران حضرت موسي بن جعفر (ع)، غير از امام رضا (ع) بي نظير دانسته است. ايشان در اين زمينه چنين مي نويسند: «در ميان فرزندان امام کاظم (ع) با آن همه کثرتشان، بعد از امام رضا (ع) کسي هم شأن حضرت معصومه (س) نيست». بي گمان اين گونه اظهار نظرها و نگرش به شخصيت فاطمه دختر موسي بن جعفر (ع) بر برداشت هايي استوار است که از متن و روايات وارده از ائمه اطهار (ع) به دست آمده است. اين روايت ها، مقام هايي را براي فاطمه معصومه (س) برشمرده اند؛ مقامي که نظير آن، براي ديگر برادران و خواهران وي ذکر نکرده اند و به اين ترتيب، نام فاطمه معصومه (س) درشمار زنان برتر جهان قرار گرفته است.

بوي وصال
بي شک اهل بيت پيامبر (ص) چهره هاي پرفروغي به جهانيان عرضه کرده اند و نامشان مانند ستارگان درخشان در آسمان فضايل مي درخشد. درخشان ترين ستاره در ميان بانوان هفتمين منظومه ولايت، فاطمه فرزند پاکيزه موسي بن جعفر (ع) است؛ بانويي که سالهاست تشنگان معرفت از حريمش، زلال ايمان مي نوشند و عارفان با گذر بر زندگي فرزانه اش و درک لحظه هاي آسماني شدنش، درهاي عروج را به روي خود مي گشايند و بوي وصال را در گستره زمين منتشر مي سازند.

به جـــان پاک تو ای دختر امام، ســلام به هر زمان و مـکان و به هر مقام، سـلام
تويـی که شــاه خراسان بود بــرادر تــو بـــر آن مقام رفيــع و بـر اين مقام، ســلام
به هر عدد که تکلم شـود به ليل و نهار هــــزار بـار فـــزون تـر ز هـر کـلام، ســلام
صبح تا شب و از شام، تا طليعه صبــح بر آستـانه قــدسـت علی الـدوام، ســلام
در آســـمان ولايــت، مــه تمــامی تـــو ز پای تا به ســرت ای مـــه تـمـام، ســلام
به پيشگــاه تو ای خواهـــر شه کـَـونين ز فـرد فـرد خليـق، به صبح و شام ســلام
منم که هر سر مويم به هر زمان گويـد به جـان پــاک تـو ای دخــتـر امـام، ســلام

غروب غمگين
حضرت فاطمه (س) پس از ورود به شهر قم، تنها هفده روز در قيد حيات بود و سپس دعوت حق را لبيک گفت و به سوي بهشت برين پرواز کرد. اين حادثه در سال 201 هجري رخ داد. سلام بر اين بانوي بزرگوار اسلام از روز طلوع تا لحظه غروب. درود بر روح تابناک معصومه (س) که اينک آفتاب حرم باصفايش، زمين قم را نوراني کرده است. سلام بر سالار زنان جهان و فرزند پيام آوران مهر و مهتران جوانان بهشتي. اي فاطمه! در روز قيامت، شفيع ما باش که تو در نزد خدا، جايگاهي ويژه براي شفاعت داري
__________________
http://kolbehhamid.blogspot.com

مائیم و هوای یار مه رو شب روز
چون ماهی تشنه اندر این جو شب و روز
زین روز شبان کجا برد بو شب و روز
خود در شب وصل عاشقان کو شب و روز
Hamid آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #3 (لینک نوشته)
قلبی برای همه
 
GALAXY's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

بي انصافي ديدم كه براي عرض ارادت به پيشگاه بانوي دو عالم فاطمه معصومه سلام الله عليها در اين تاپيك حاضر نشوم.

دختري كه موسي بن جعفر عليه السلام در وصفش فرمود

ابوها فداها
__________________
خداحافظ برای همیشه
GALAXY آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #4 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تفریح و سرگرمی
 
yazahra02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

دست گلت درد نكنه حميد جون.همچنين از شهنام عزيز هم تشكر ميكنم.اميد وارم هر خواسته اي از خدا داريد امشب بواسطه ي كرامت حضرت معصومه ( س ) بر آورده بشه.
yazahra02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #5 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تفریح و سرگرمی
 
yazahra02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

نوشته اصلي بوسيله GALAXY1 نمايش نوشته ها
بي انصافي ديدم كه براي عرض ارادت به پيشگاه بانوي دو عالم فاطمه معصومه سلام الله عليها در اين تاپيك حاضر نشوم.

دختري كه موسي بن جعفر عليه السلام در وصفش فرمود

ابوها فداها
قربان اين معرفت شما.
yazahra02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #6 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تفریح و سرگرمی
 
yazahra02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

فاطمه نام نكوي او بود _ فاطمي خلقت و خوي او بود
تربتش بوي مدينه دارد _ داغ زهرا روي سينه دارد
او كه از هجر برادر جان داد _ افتخاري به قم و ايران داد
( حاج رضا فلاح)
yazahra02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-17-2008   #7 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تفریح و سرگرمی
 
yazahra02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

شهر قم از الم ماتم سرا شد _ در جهان محشري كبري به پا شد
مهدي فاطمه هادي امت _ عمه ي مظلومت شد سوي جنت.
(حسين پيروي)
yazahra02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-17-2008   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
Mobinaa's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

منم به نوبه خودم این مصیبت را به صاحت مقدس امام زمان(عج) و تمامی دوستداران ان کریمه مهربان تسلیت میگویم
__________________
همه بازی کردن و دوست دارن
اما این ماییم
که انتخاب میکنیم
هم بازیشون باشیم
یا اسباب بازیشون
Mobinaa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pesare_barooni's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

من هم به نوبه خودم به همه هم میهنی ها، تسلیت میگم.

شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
__________________
بارخدایا...از عشق امروزمان برای فرداهایمان چیزی باقی بگذار
برای روزی که فراموش می کنیم عاشق بوده ایم.اندازه یک مشت ،
یک لبخند...یک خاطره.... یک نگاه....تا دوباره بشکفد
تا دوباره ببارد و سیراب گرداند همۀ قلب و روح و جانمان را..


شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.
pesare_barooni آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #10 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
shadab's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را به پیشگاه حضرت صاحب الزمان علیه اسلام و همه شیعیان تسلیت میگویم
shadab آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
morteza123's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

بنده هم به نوبه خودم وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را به پیشگاه آقا امام زمان وهمه شیعیان جهان تسلیت عرض میکنم.
__________________
برای کسانی که می فهمند هیچ توضیحی لازم نیست و برای کسانی که نمی فهمند هر توضیحی اضافه است.
morteza123 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #12 (لینک نوشته)
MaSteRyk
 
Bvafa's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

منم تسلیت میگم
__________________
تویی که وارد می شوی ، دست از هر امیدی بشوی .
Bvafa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-17-2008   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
siyavash_69's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

منم از طرف خودم و کسایی که نیومدن اینجا به همه مسلمین جهان تسلیت میکنم
__________________
زیر باران ایستاده ام
چتر ندارم
احساس عاشقانه هم..
siyavash_69 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-21-2008   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
saharjoon's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شهادت حضرت فاطمه معصومه ( س) تسليت باد.

من به همه شیعیان مخصوصا ایرانیا تسلیت میگم از جناب یا زهرا استارتر هم ممنون از ایجاده این تاپیکشون
__________________
جیر جیرک به خرس گفت:عاشقت شدم خرس گفت الان وقت خواب زمستونیه منه باشه وقتی 6ماه دیگراز خواب بیدار شدم با هم صحبت میکنیم (چه بی احساس) وقتی خرس از خواب بیدار شد جیرجیرک را ندید نمیدونست جیرجیرکا فقط 3روز عمر میکنن...
saharjoon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2008   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
fadaki's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض **هيچ گلي مثله گل ياس ناز وبي همتا نميشه**(بمناسبت ايام شهادت حضرت فاطمه(س))

نوشته اصلي بوسيله rockstar نمايش نوشته ها
سعی مکنیم تو این ایام دشمنای حضرت زهرا رو زیاد لعن کنیم
1 - بهتراست که دشمنان فاطمه را بشناسید
2 - دشمنان فاطمه امروز را بشناسید وبه دیگران معرفی نمائید
3 - برای مردم بگوئید چرا فاطمه را شهید کردند
4 - آیا فاطمه فقط اهل گریه بود یا اهل عبادت ومبارزه نیز بود
5 - فاطمه تنها عزادار می خواهد یا پیرو وملتزم عملی کدامیک ..........
6 - چرا پیامبر به فاطمه زهراء هیچ کار ومسئولیت اجتماعی ؛ کشوری وحکومتی واگذار نکرد در صورتی که فاطمه از تمام مردان وزنان آن روز برتر بود
7 - فاطمه به لعن کنندگان دشمنش کمتر نیاز دارد تا به مبارزین علیه آن دشمنان ...
8- .........................
fadaki آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
فاطمه, معصومه, وفات, باد, تسليت, تسلیتܓჱ, حضرت, شهادت

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 10:22 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.