تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum              

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > گفتمان دینداران و منتقدین
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتمان دینداران و منتقدین بحث و گفتگو درخصوص اصول و بنيان هاي اديان از ديدگاه منتقدين و معتقدين

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-06-2008   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Deja Vu's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دابه الارض چیست ؟

دابه الارض چیست ؟
ویرایش توسط فریاد.....

ويرايش توسط Deja Vu : 04-23-2008 در ساعت 01:14 PM
Deja Vu آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-07-2008   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

roan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : گفتاری بر قیامت در قرآن ( افسانه یا واقعیت)

نوشته اصلي بوسيله deja vu نمايش نوشته ها
برای فهم بهتر دابه الارض قسمتی از تفسیر نمونه می اورم که مشخص شود

1 - دابة الارض چيست ؟
دابه به معنى جنبنده و ارض به معنى زمين است ، و بر خلاف آنچه بعضى مى پندارند دابه تنها به جنبندگان غير انسان اطلاق نمى شود، بلكه مفهوم وسيعى دارد كه انسانها را نيز در بر مى گيرد، چنانكه در آيه 6 سوره هود مى خوانيم : و ما دابة فى الارض الا على الله رزقها: هيچ جنبنده اى در زمين نيست مگر اينكه روزى او بر خدا است .
و در آيه 61 سوره نحل آمده : و لو يؤ اخذ الله الناس بظلمهم ما ترك عليها من دابة اگر خداوند مردم را به خاطر ستمهايشان مجازات مى كرد، جنبنده اى را بر صفحه زمين باقى نمى گذاشت .
و در آيه 22 سوره انفال مى خوانيم : ان شر الدواب عند الله الصم البكم الذين لا يعقلون : بدترين جنبندگان نزد خداوند افراد كر و گنگى هستند كه چيزى نمى فهمند.
اما در مورد تطبيق اين كلمه ، همانگونه كه در تفسير آيه بيان كرديم ، قرآن بطور سر بسته از آن گذشته ، گوئى بنابر اجمال و ابهام بوده ، تنها وصفى كه براى آن ذكر كرده اين است كه با مردم سخن مى گويد، و افراد بى ايمان را اجمالا مشخص مى كند، ولى در روايات اسلامى و سخنان مفسرين ، بحثهاى زيادى در اين

در اين ايه نيز به دابه الارض اشاره رفته :

فَلَمَّا قَضَيْنَا عَلَيْهِ الْمَوْتَ مَا دَلَّهُمْ عَلَى مَوْتِهِ إِلَّا دَابَّةُ الْأَرْضِ تَأْكُلُ مِنسَأَتَهُ فَلَمَّا خَرَّ تَبَيَّنَتِ الْجِنُّ أَن لَّوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ الْغَيْبَ مَا لَبِثُوا فِي الْعَذَابِ الْمُهِينِ ﴿14﴾

فولادوند: پس چون مرگ را بر او مقرر داشتيم جز جنبنده‏اى خاكى [=موريانه] كه عصاى او را [به تدريج] مى‏خورد [آدميان را] از مرگ او آگاه نگردانيد پس چون [سليمان] فرو افتاد براى جنيان روشن گرديد كه اگر غيب مى‏دانستند در آن عذاب خفت‏آور [باقى] نمى‏ماندند

مکارم: (با اينهمه جلال و شكوه سليمان) هنگامي كه مرگ را بر او مقرر داشتيم كسي آنها را از مرگ وي آگاه نساخت، مگر جنبنده زمين (موريانه) كه عصاي او را ميخورد (تا شكست و پيكر سليمان فرو افتاد) هنگامي كه بر زمين افتاد جنيان فهميدند كه اگر از غيب آگاه بودند در عذاب خوار كننده باقي نمي‏ماندند.

در اين ايه ها بنگريد :

(سوره بقره آيه 164_انعام 38 _هود 6 _هود 56 _نحل 49 _نحل 61 _نور 45 _عنكبوت 60 _ لقمان 10 _ سبا 14_ فاطر 45)

که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

ويرايش توسط roan : 04-14-2009 در ساعت 01:03 PM
roan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-07-2008   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

saharjoon's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خوب اینا داره نشون میده چقد قدرت خدا زیاده که هرکاری میتونه بکنه برا همین میگه به من ایمان اورید تا رستگار شوید همه اون ماجراهایی که تو قران هستش واقعیته درهر وقتی یه عذابی بوده مثله قومهای قبلی که اییمان نیاوردن خدا عذاب نازل کرد الان که دیگه اخرشه باید بریم حساب کتاب پس بدیم خوب معلومه دیگه
جیر جیرک به خرس گفت:عاشقت شدم خرس گفت الان وقت خواب زمستونیه منه باشه وقتی 6ماه دیگراز خواب بیدار شدم با هم صحبت میکنیم (چه بی احساس) وقتی خرس از خواب بیدار شد جیرجیرک را ندید نمیدونست جیرجیرکا فقط 3روز عمر میکنن...
saharjoon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-09-2008   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahound's Avatar

ارسال پیام خصوصی

3- طلوع خورشید از غرب کره زمین در روایات
ایا این اتفاق از لحاظ زمین شناسی امکان دارد؟
از لحاظ زمین شناسی نمی دونم اما از لحاظ زبان شناسی کاملا امکان پذیره و چیز غیر ممکنی نیست. کافیه از این پس به شرق بگوییم غرب و به غرب بگوییم شرق

mahound آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-09-2008   #5 (لینک نوشته)
تیم مدیران

haj.mahdi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در تفسیر المیزان نوشته :

رواياتى درباره مراد از ((دابة من الاءرض )) در آيه : ((و اذا وقع القول عليهم اخرجنا لهم دابة من الاءرض ))
در تفسير قمى در ذيل آيه ((و اذا وقع القول عليهم ...)) مى گويد پدرم از ابن ابى عمير، از ابى بصير، از امام صادق (عليه السّلام ) روايت كرده كه فرمود: ((رسول خدا (صلى اللّه عليه و آله ) به امير المؤ منين برخورد و او را در مسجد خوابيده ديد، بدين حال كه مقدارى ريگ جمع كرده و سرش را روى آن گذاشته ، حضرت با پاى خود حركتش داد و فرمود: برخيز اى دابة الارض ! مردى از اصحاب عرضه داشت : يا رسول اللّه (صلى اللّه عليه و آله ) آيا ما هم مى توانيم رفقاى خود را به اين نام بناميم ؟ فرمود: نه به خدا سوگند، اين نام جز براى او نيست و او همان دابهاى است كه خداى تعالى در كتابش در باره او فرمود: ((و اذا وقع القول عليهم اخرجنا لهم دابة من الا رض تكلمهم ان الناس كانوا باياتنا لا يوقنون ))
آنگاه فرمود: يا على ! چون آخر الزمان مى شود، خداى تعالى تو را در بهترين صورت بيرون مى كند، در حالى كه با تو است وسيله داغ نهادن و دشمنان خود را با داغ ، نشان مى كنى .
مردى به امام صادق (عليه السّلام ) عرضه داشت : عامه مى گويند: اين آيه شريفه به صورت ((تكلمهم )) است ، يعنى ايشان را جراحت مى زنى حضرت فرمود: خدا ايشان را در جهنم زخمى كند براى اينكه آيه شريفه از ((كلام )) مى باشد، نه از ((كلم ))
مؤ لف : روايات در اين باب از طرق شيعه بسيار زياد است .
و در مجمع البيان از محمد بن كعب ، قرظى ، روايت كرده كه گفته است : على (عليه السّلام ) از دابه در اين آيه پرسيد، حضرت فرمود: آگاه باشيد به خدا سوگند اين جنبده اى دمدار نيست ، بلكه ريش دارد.
مؤ لف : در اين كه اين دابه چگونه خلقتى دارد، روايات بسيارى است ، كه حرفهاى عجيب و غريب در آنها آمده و در عين حال با هم متعارض ‍ هم هستند، اگر كسى
بخواهد به آنها دست يابد بايد به كتب جوامع حديث مانند الدر المنثور و يا تفاسير طولانى چون روح المعانى مراجعه كند.

در تفسیر نمونه :

ها:
1 - دابة الارض چيست ؟
دابه به معنى جنبنده و ارض به معنى زمين است ، و بر خلاف آنچه بعضى مى پندارند دابه تنها به جنبندگان غير انسان اطلاق نمى شود، بلكه مفهوم وسيعى دارد كه انسانها را نيز در بر مى گيرد، چنانكه در آيه 6 سوره هود مى خوانيم : و ما دابة فى الارض الا على الله رزقها: هيچ جنبنده اى در زمين نيست مگر اينكه روزى او بر خدا است .
و در آيه 61 سوره نحل آمده : و لو يؤ اخذ الله الناس بظلمهم ما ترك عليها من دابة اگر خداوند مردم را به خاطر ستمهايشان مجازات مى كرد، جنبنده اى را بر صفحه زمين باقى نمى گذاشت .
و در آيه 22 سوره انفال مى خوانيم : ان شر الدواب عند الله الصم البكم الذين لا يعقلون : بدترين جنبندگان نزد خداوند افراد كر و گنگى هستند كه چيزى نمى فهمند.
اما در مورد تطبيق اين كلمه ، همانگونه كه در تفسير آيه بيان كرديم ، قرآن بطور سر بسته از آن گذشته ، گوئى بنابر اجمال و ابهام بوده ، تنها وصفى كه براى آن ذكر كرده اين است كه با مردم سخن مى گويد، و افراد بى ايمان را اجمالا مشخص مى كند، ولى در روايات اسلامى و سخنان مفسرين ، بحثهاى زيادى در اين

زمينه ديده مى شود كه در يك جمع بندى مى توان آن را در دو تفسير خلاصه كرد:
1 - گروهى آن را يك موجود جاندار و جنبنده غير عادى از غير جنس ‍ انسان با شكلى عجيب دانسته اند، و براى آن عجائبى نقل كرده اند كه شبيه خارق عادات و معجزات انبياء است .
اين جنبنده در آخر زمان ظاهر مى شود، و از كفر و ايمان سخن مى گويد و منافقين را رسوا مى سازد و بر آنها علامت مى نهد.
2 - جمعى ديگر به پيروى از روايات متعددى كه در اين زمينه وارد شده او را يك انسان مى دانند، يك انسان فوق العاده ، يك انسان متحرك و جنبنده و فعال كه يكى از كارهاى اصليش جدا ساختن صفوف مسلمين از منافقين و علامت گذارى آنها است ، حتى از پاره اى از روايات استفاده مى شود كه عصاى موسى و خاتم سليمان با او است ، و مى دانيم عصاى موسى ، رمز قدرت و اعجازو خاتم سليمان ، رمز حكومت و سلطه الهى است ، و به اين ترتيب او يك انسان قدرتمند و افشاگر است !
در حديثى از حذيفه از پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) در توصيف دابة الارض چنين آمده است لا يدركها طالب و لا يفوتها هارب فتسم المؤ من بين عينيه ، و يكتب بين عينيه مؤ من و تسم الكافر بين عينيه و تكتب بين عينيه كافر، و معها عصا موسى و خاتم سليمان : او به قدرى نيرومند است كه هيچكس به او نمى رسد و كسى از دست او نمى تواند فرار كند، در پيشانى مؤ من علامت مى گذارد و مى نويسد مؤ من و در پيشانى كافر علامت مى گذارد و مى نويسد كافر! با او عصاى موسى و انگشتر سليمان است .
و در روايات متعددى بر شخص امير مؤ منان على (عليه السلام ) تطبيق شده است :
در تفسير على بن ابراهيم از امام صادق (عليه السلام ) مى خوانيم : مردى به عمار ياسر گفت آيه اى در قرآن است كه فكر مرا پريشان ساخته و مرا در شك انداخته

است ، عمار گفت : كدام آيه ؟ گفت : آيه و اذا وقع القول عليهم اخرجنا لهم دابة من الارض تكلمهم ان الناس كانوا باياتنا لا يوقنون اين كدام جنبنده است ؟
عمار مى گويد: به خدا سوگند من روى زمين نمى نشينم غذائى نمى خورم و آبى نمى نوشم تا دابة الارض را به تو نشان دهم ! سپس ‍ همراه آن مرد به خدمت على (عليه السلام ) آمد، در حالى كه غذا مى خورد هنگامى كه چشم امام (عليه السلام ) به عمار افتاد فرمود بيا، عمار آمد و نشست و با امام (عليه السلام ) غذا خورد.
آن مرد سخت در تعجب فرو رفت و با ناباورى به اين صحنه مى نگريست ، چرا كه عمار به او قول داده بود و قسم خورده بود كه تا به وعده اش وفا نكند غذا نخورد، گوئى قول و قسم خود را فراموش كرده است .
هنگامى كه عمار برخاست و با على (عليه السلام ) خدا حافظى كرد، آن مرد رو به او كرده گفت : عجيب است تو سوگند ياد كردى كه غذا نخورى و آب ننوشى و بر زمين ننشينى مگر اينكه دابة الارض را به من نشان دهى ؟ عمار در جواب گفت : اريتكها ان كنت تعقل !: من او را به تو نشان دادم اگر مى فهميدى !
نظير همين حديث در تفسير عياشى از ابوذر رحمة الله عليه نقل شده است .
علامه مجلسى در بحار الانوار با سند معتبرى از امام صادق (عليه السلام ) چنين نقل مى كند كه على (عليه السلام ) در مسجد خوابيده بود، پيامبر (صلى اللّه عليه و آله و سلّم ) آنجا آمد، على (عليه السلام ) را بيدار كرد و فرمود قم يا دابة الله !: برخيز اى جنبنده الهى كسى از ياران عرض كرد اى رسولخدا آيا ما حق داريم يكديگر را بر چنين اسمى بناميم ؟ پيامبر فرمود: نه اين نام مخصوص او است ، و او است دابة الارض كه خداوند در قرآن فرموده : و اذا وقع القول عليهم اخرجنا لهم دابة من الارض ... سپس فرمود: اى على ! در آخر زمان خداوند تو را در بهترين صورت زنده مى كند

و وسيله اى در دست تو است كه دشمنان را با آن علامت مى نهى .
طبق اين روايات ، آيه فوق مربوط به رجعت است و با آيه اى كه بعدا درباره رجعت مى آيد هماهنگ مى باشد.
مرحوم ابو الفتوح رازى در تفسير خود ذيل آيه فوق مى نويسد: بر طبق اخبارى كه از طريق اصحاب ما نقل شده ، دابة الارض كنايه از حضرت مهدى صاحب الزمان است .
با در نظر گرفتن اين حديث و احاديث فوق ، مى توان از دابة الارض ‍ مفهوم كليترى را استفاده كرد كه بر هر يك از پيشوايان بزرگ كه در آخر زمان قيام و حركت فوق العاده مى كنند و حق و باطل و مؤ من و كافر را از هم مشخص مى سازند منطبق مى شود.
اين تعبير كه در روايات وارد شده كه عصاى موسى و انگشتر سليمان كه رمز قدرت و پيروزى و حكومت است با او است قرينه اى است بر اينكه دابة الارض يك انسان بسيار فعال است نه يك حيوان .
و نيز اينكه در روايات وارد شده كه مؤ من و كافر را نشانه گذارى مى كند و صفوفشان را مشخص مى سازد با انسان سازگار است .
سخن گفتن با مردم كه در متن آيه قرآن به عنوان توصيف او آمده نيز مناسب همين معنى است .
در يك جمع بندى به اينجا مى رسيم كه از يكسو واژه دابه بيشتر در غير انسانها به كار مى رود (هر چند در قرآن كرارا در مفهوم اعم و يا در مورد انسانها استعمال شده ) از سوى ديگر قرائن متعدد در خود آيه وجود دارد، و روايات فراوانى در تفسير آيه وارد شده است كه نشان مى دهد منظور از دابة الارض

در اينجا انسانى است با ويژگيهائى كه در بالا ذكر كرديم ، انسانى است بسيار فعال ، مشخص كننده خط حق و باطل ، مؤ من و منافق و كافر انسانى است كه در آستانه رستاخيز ظاهر مى شود و خود يكى از آيات عظمت پروردگار است .
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-11-2008   #6 (لینک نوشته)
تیم مدیران

haj.mahdi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من که نگفتم کدومه همونطور که گفته شده نقل قولهایی در این زمینه روایت شده که به تعدای اشاره شد ضمن اینکه دابه الارض یعنی موجودی زنده و یا جنبنده که خب میتونه انسان باشه یک چیزی شبیه انسان !

البته در مورد امام علی تا جایی که ذهنم یاری میکنه و مطالع کردم در مورد دوران بعد از خلافت امام زمان اینجور که گفته شده امام علی هم جزو کسانی است که چندین سال بعد از امام زمان حکمرانی میکنند !
haj.mahdi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-11-2008   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

saharjoon's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Icon17 پاسخ : گفتاری بر قیامت در قرآن ( افسانه یا واقعیت)

نوشته اصلي بوسيله Deja Vu نمايش نوشته ها
ایا این داستان بیشتر به افسانه های اعراب شبیه نیست؟ ایا نام ردن از جانداران و جانوران خیال برانگیز که شباهت بسیاری به دیو و اژدهای در فرهنگ ایرانی دارد در قران مایه تعجب نیست؟
من واقعا با این موضوع مشکل پیدا کردم؟
شاید اینا به نظر شما افسانست چون تو عقله مانمیگنجه واقعا ما انسانا هیچ وقت نمیخوایم

عبرت بگیریم بابا خدا هرکاری میتونه بکنه
saharjoon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-12-2008   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahound's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شاید اینا به نظر شما افسانست چون تو عقله مانمیگنجه واقعا ما انسانا هیچ وقت نمیخوایم

عبرت بگیریم بابا خدا هرکاری میتونه بکنه
مطمئنی هر کاری؟
mahound آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-12-2008   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Shocolat's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شاید قبل از اینکه به بحث در مورد قیامت و نشانه های بپردازیم, لازم به ذکر باشه که یکی از اولین صفتهایی که مسلمان مومن در قرآن ذکر شده ایمان به غیب باشه(آیه 3 از سوره ی بقره)..اتفاقاتی که قبل و بعد از قیامت میوفته مربوط به دانسته های غیبی خداوند هست و در ذهن هیچ بشری نمیگنجه..برای همین هم هست که انسان رو به شبهه میندازه.
Shocolat آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-12-2008   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

Shocolat's Avatar

ارسال پیام خصوصی

غیب!!
چه ربطی داره؟
می تونم بپرسم ایمان به اینکه خداوند غیب داره چه ربطی به موجود تخیلی مانندی مانند دابه الارض با ان هیبت مسخره و تصور گون داره؟
غیب در لغت به معنی عالمی مجهول ه که انسان نمیتونه اون رو درک کنه!..شاید برای شما اون موجود تخیلی باشه..اما وقتی زمانش بیاد عجیب و تخیلی نیست..بلکه به واقعیت تبدیل میشه..مثه همین کامپیوتر و اینترنت که برای قرنها پیش یه چیز غیر ممکن و عجیب بود
ایمان به فرشتگان و جن و قیامت جدا از غیب و علم غیب خداوند نیست
Shocolat آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-12-2008   #11 (لینک نوشته)
تیم مدیران

haj.mahdi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چرا جوش آوردی روایات رو که دیدی از خودمون که چیزی ننوشتیم . شما به دنبال چه نتیجه گیری هستید آیا به نظر شما کاری برای خداوند غیر ممکن هست ؟ مثلا نکیر منکر با اون چماقاشون چجوری تو قبر جا میشن ؟ !
haj.mahdi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-13-2008   #12 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

philip's Avatar

ارسال پیام خصوصی

1-وجود جانوری به نام دابه الارض در قران آیه 82 سوره نمل
و اذا وقع القول عليهم اخرجنا لهم دابة من الارض تكلمهم ان الناس كانوا بآياتنا لا يوقنون (82)
هنگامى كه فرمان عذاب آنها رسد (و در آستانه رستاخيز قرار گيرند)، جنبنده‏اى را از زمين براى آنها خارج مى‏كنيم كه با آنان تكلم مى‏كند (و مى‏گويد) كه مردم به آيات ما ايمان نمى‏آوردند. (82)
چه جالب!
اجازه بدهید نگاهی هم به کتاب مکاشفه ی یوحنا بیندازیم.
كتاب‌ مكاشفه‌ متعلق‌ به‌ نوع‌ بخصوصي‌ از ادبيات‌ است‌ كه‌ ادبيات‌ «آپوكاليپسي‌» (رمزي‌) ناميده‌ مي‌شود. این کتاب شدیدا از سمبل های مختلف(که معنایشان را میتوان در دیگر کتب کتاب مقدس پیدا کرد) استفاده کرده.

پوحنا در باره ی این موجود پیشگویی هایی میکند، همانند قرآن، با این تفاوت که کتاب مقدس این موجود را از طرف ابلیس میداند! این موجود(شخص) دقیقا همان مشخصات جنبنده ی الله را دارد!
ببینید:
مکاشفه باب 13 آیه ی 11 : "سپس‌، جانور عجيب‌ ديگري‌ ديدم‌ كه‌ از داخل‌ زمين‌ بيرون‌ آمد..."
سوره ی نمل آیه ی 82: "جنبنده‏اى را از زمين براى آنها خارج مى‏كنيم ..."

مکاشفه باب 13 : "از اين‌ گذشته‌، بزرگ‌ و كوچك‌، فقير و غني‌، برده‌ و آزاد را وادار كرد تا علامت‌ مخصوص‌ را بر روي‌ دست‌ راست‌ يا پيشاني‌ خود بگذارند؛ و هيچ‌كس‌ نمي‌توانست‌ شغلي‌ به‌ دست‌ آورد تا چيزي‌ بخرد مگر اين‌ كه‌ علامت‌ مخصوص‌ اين‌ جانور، يعني‌ اسم‌ يا عدد او را بر خود داشته‌ باشد. 18 اين‌ خود معمايي‌ است‌ و هر كه‌ باهوش‌ باشد مي‌تواند عدد جانور را محاسبه‌ كند. اين‌ عدد، اسم‌ يك‌ انسان‌ است‌ و مقدار عددي‌ حروف‌ نام‌ او 666 است‌."

و از تفاسیر و اعتقادات مسلمین: " انگشتری با اوست که با گذاشتن آن بر روی پیشانی هر کسی ، مشخص می شود که او مؤمن حقیقی است یا کافر ."

مکاشفه به مسیحیان هشدار میدهد که مواظب این شخص باشند. زیرا او از طرف ابلیس و شیطان است و تنها کارش گمراهی مردم !

philip آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-17-2008   #13 (لینک نوشته)
رهــــگذر

objective's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با سلام و تشکر
لطفا ادامه دهید.
همچنین ضمن تشکر از شروع کننده تاپیک پیش شرط قرار داده شده در آن را به عنوان شرط اولیه ارسال در این تاپیک تایید می کنم. یعنی ارسالهایی که با این شرط مخالف باشد پاک می شود. ان دو شرط هم این است:
قرآن تحریف نشده است.
قرآن از جانب خدا نازل شده است .

این ارسال به منزله این است که تمام ارسالات این تاپیک تا اینجا را مطالعه کرده ام و تا پایان گفتگو در خدمت سروران گرامی می باشم

objective آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-17-2008   #14 (لینک نوشته)
معاون شبکه اجتماعی

Bozorgmehr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله eden نمايش نوشته ها
چه جالب!
اجازه بدهید نگاهی هم به کتاب مکاشفه ی یوحنا بیندازیم.
كتاب‌ مكاشفه‌ متعلق‌ به‌ نوع‌ بخصوصي‌ از ادبيات‌ است‌ كه‌ ادبيات‌ «آپوكاليپسي‌» (رمزي‌) ناميده‌ مي‌شود. این کتاب شدیدا از سمبل های مختلف(که معنایشان را میتوان در دیگر کتب کتاب مقدس پیدا کرد) استفاده کرده.

پوحنا در باره ی این موجود پیشگویی هایی میکند، همانند قرآن، با این تفاوت که کتاب مقدس این موجود را از طرف ابلیس میداند! این موجود(شخص) دقیقا همان مشخصات جنبنده ی الله را دارد!
ببینید:
مکاشفه باب 13 آیه ی 11 : "سپس‌،
جانور عجيب‌ ديگري‌ ديدم‌ كه‌ از داخل‌ زمين‌ بيرون‌ آمد..."

سوره ی نمل آیه ی 82: "جنبنده‏اى را از زمين براى آنها خارج مى‏كنيم ..."

مکاشفه به مسیحیان هشدار میدهد که مواظب این شخص باشند. زیرا او از طرف ابلیس و شیطان است و تنها کارش گمراهی مردم !
جالبتر هم میشود زمانی که بدانیم با این اوصاف و بر طبق گفته ی یوحنا و استنباط شما " کرم خاکی " هم میتواند گویا شیطان و ابلیس و " نیروی اهریمنی " باشد ! چرا که جنبنده ای است که از داخل زمین بیرون می آید

وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

دابه الارض چیست ؟
شبکه اجتماعی هم میهن
دابه الارض چیست ؟

ويرايش توسط Bozorgmehr : 04-17-2008 در ساعت 07:43 PM
Bozorgmehr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-18-2008   #15 (لینک نوشته)
رهــــگذر

objective's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله آدلاید نمايش نوشته ها
جالبتر هم میشود زمانی که بدانیم با این اوصاف و بر طبق گفته ی یوحنا و استنباط شما " کرم خاکی " هم میتواند گویا شیطان و ابلیس و " نیروی اهریمنی " باشد ! چرا که جنبنده ای است که از داخل زمین بیرون می آید
البته فکر نمی کنم دوست گرامی eden از این ارسال قصد توهین یا بی اعتبار کردن سخنان دیگران را داشته باشند و در حقیقت ایشان عین مطالب را نقل کرده اند و همانطور که می بینید تفاوت دارد.
ضمنا در مورد " دابه الارض" نظرات متفاوت است و هم چنین ممکن است علاوه بر این دابه الارض یک موجود اهریمنی دیگر هم وجود داشته باشد که همزمان با آن از زمین خارج شود. چنانکه در اخبار مربوط به آخر الزمان اینگونه مسائل ( اوج گرفتن مقابله خیر و شر) مطرح است. همچنین ممکن است مکاشفات یوحنا آنگونه که بوده به دست ما نرسیده باشد.
objective آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
الارض, دابه

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال